Za tohle všechno se vaše děti mohou stydět. Pomozte jim!

Za tohle všechno se vaše děti mohou stydět. Pomozte jim!

Stále častějším problémem mnoha dětí je zvýšený zájem, nebo naopak nezájem ze strany rodičů. Pokud bychom se podívali na ten první příklad, kdy rodiče dbají o své dítě více než je zdrávo, může to samotnému dítěti přinést mnoho komplikací, to především v partě přátel. Určitě to známe všichni, kdy nám přehnaná péče rodičů byla před kamarády a spolužáky na obtíž. Pokud je to občasné, je to přirozená věc. Bohužel jsou však tací rodiče, kteří to se svou nadměrnou péči přehánějí, a nejenom že je kvůli ní jejich potomek terčem posměchu, ale je v budoucím životě téměř nepoužitelný.

Určitě podobných lidí známe spousty, a vznikly jim zajímavé přezdívky i mezi dospělými lidmi. Nejčastěji jsou nazýváni jako „mamánci“. Ačkoliv mají pokročilejší věk, často žijí stále u rodičů a bez nich jenom máloco zvládnou sami. Bohužel tento stav je výsledkem špatné výhovy v dětství. Takový jedinec buď na vše již rezignoval, nebo mu takový systém začal velmi vyhovovat.

Tím druhým problémem může být to, že se rodiče o své dítě starají minimálně. Není nic nového, že mezi spolužáky a kamarády nejsou tolerovány žádné odlišnosti. Častým případem může být i obezita dítěte, která je v tomto věku samozřejmě přisuzována rodičům. Jídlem z fastfoodu se umí najíst každý, ale rozhodně to není to, co by mělo dítě dostávat. Důležité je, aby měl váš potomek nejenom dostatečně pestrou stravu, ale také dostatek pohybu, aby přebytečná kila spálil. 

Nejenom že mu vytvoříte správné stravovací návyky, ale ušetříte ho toho, že si ostatní budou dělat z jeho nadváhy legraci. A takto to ve školách skutečně chodí. O oblečení ani nemluvě. Sice není nutné mít ty nejlepší značkové kousky, ale starý svetr po prarodičích rozhodně není to, čím by váš potomek udělal dojem. I v tomto ohledu byste se mu měli věnovat a vyslyšet také jeho požadavky, které má.